Výročí 30 let

Před třiceti lety se narodil Jabok. Bylo to přesně 4. 9. 1993, kdy přišel na svět. Nicméně, jak říká jeden z jeho bývalých ředitelů, „počat“ byl v Pasově už někdy po roce 1989. Jabok byl původně založen jako odpověď na potřebu společnosti i církve mít kvalifikované odborníky a sociálně angažované osobnosti pro péči o mládež a lidi na okraji. Projekt církevní školy, která měla propojovat studium sociální práce s důkladným teologickým vzděláním a salesiánskou spiritualitou, byl v tehdejším českém kontextu zcela jedinečný. Dnes je Jabok vyšší odbornou školou plně etablovanou na poli vzdělávání v sociální pedagogice, sociální práci a speciální pedagogice.

Po celý rok 2023 poběží celá řada akcí, které se ponesou v duchu oslav 30 let existence školy. Vzpomínkový maraton se rozjíždí právě teď.

 

30 let v proudu Jaboku - veselice pro absolventy, příznivce a přátele školy (pátek 2. 6. 2023)

Srdečně zveme své studenty, absolventy, přátele a příznivce Jaboku na zábavné odpoledne, kdy společně oslavíme 30 let v proudu Jaboku.

Program

14:00      otevřené dveře - možnost přicházet

15:00      oficiální zahájení - přivítání účastníků

15:30      Open air bohoslužba - Láďa Heryán

16:30      Slavnostní přípitek a rozkrojení dortu

17:00      koncert: vyučující z Jaboku (pódium)

17:30      koncert: Trefa do černého (pódium)

18:00      Vernisáž výstavy “Tvoříme Jabok” (knihovna)

19:00      koncert: Koza na útesu (pódium)

20:00      koncert: Wóďa - folk alternative (klub)

20:45      koncert: Red torch (pódium)

21:30      “Zpřítomnění Ducha Jaboku” a zakončení venkovního programu (dvůr, zahrada)

22:15      koncert: Mc Praguematic (klub)

23:00      koncert: Z dílny Hefaistovy (klub)

24:00      konec

Program poběží současně na zahradě školy a ve studentském klubu Vzducholoď. Jabok se pro hosty otevírá ve 14:00 hod. Slavnostně zahájíme na pódiu na zahradě v 15:00 hod., pokračovat budeme mší, kterou slouží Ladislav Heryán jakožto školní kaplan. Po ní bude následovat přípitek a krájení dortu. Na tuto formální část programu naváže neformální část dne s hudbou, zábavným programem a občerstvením nejen na zahradě ale i v ostatních prostorách školy, včetně knihovny, kde můžete navšítivt výstavu Tvoříme Jabok až do 22:00.. K dispozici bude fotokoutek a dětský koutek s hlídáním. Naši ukrajinští studenti v dočasné ochraně připravují speciální překvapení. Program na zahradě bude zakončen ve 22:00 poté, co se zjeví Duch Jaboku..., v klubu Vzducholoď ve 24:00 hod.

Těšíme se na Vás!

PS: Vytváříme časovou osu Jaboku, a tak Vás prosíme, abyste s sebou přinesli svou fotografii. Rádi bychom ji na časovou osu umístili. Děkujeme.

Jabocká kuchařka k oslavám 30 let v proudu Jaboku

V rámci oslav vytváříme také kuchařku s recepty na všechny pokrmy a dobroty, které se na oslavě objeví. Pokud něco přinesete, budeme rádi, když do kuchařky přidáte také váš recept, nejlépe i s fotografií. Recept můžete napsat do formuláře nebo poslat na adresu cernin@jabok.cz.